page-header

Hakkımızda

ZUCDER – Turkish Housewares Association is established in Istanbul in 2004, is the leading association and the most important representative of Turkish housewares industry with the huge product range such as porcelain, ceramics, glass, plastics, stainless steel, wood tabletop and kitchenware product, giftware & decorative products, industrial kitchen equipment and electrical home appliances.

ZUCDER’S B2B Platform’s main aim is our manufacturers to be in global market who prefers to play an active role in export. Our manufacturers can be able to have bilateral business meetings everywhere via our digital platform twenty-four hours a day, seven days a week; constantly.

ZÜCDER-Züccaciyeciler Derneği 2004 yılında kurulmuş olup, porselen, seramik, cam, plastik, metal, ahşap sofra ve mutfak eşyasından hediyelik dekoratif eşya, endüstriyel mutfak ve elektrikli ev aletlerine kadar geniş bir yelpazeden oluşan ev ve mutfak eşyaları sektörünün çatı sivil toplum örgütüdür.

ZÜCDER B2B platformumuz; online bir şekilde yerli üreticilerimizin yurt dışı pazarında yer almasını, sektörümüzün dış ticarette daha fazla aktiflik kazanması sağlanması amacıyla oluşturulmuştur. Bu dijital platformumuz ile 7/24, mekân fark etmeksizin üreticilerimizin yurt dışındaki alıcılar ile ikili görüşme yapabilecekleri bir olanak sağlamaktadır.

Detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Back to top of page